česky 
 

AKTUALITY

Vrh L - dnes odjelo do nového domova naše poslední štěně z vrhu L ... fenka Laura

[15.07.2010] ve věku 9,5 týdne. Ale její psí máma Ajlinka je z toho, zdá se mi, hodně smutná ...

 

Lauru jsem nabízela jaksi neplánovaně a dodatečně, protože na poslední chvíli byl zrušen její odběr a závazná rezervace z důvodů nečekaných komplikací jejích potencionálních majitelů. Věřím, že se vše časem vyřeší, dobře dopadne a držím manželům B. palce, aby si svoje vysněné štěně border kolie mohli pořídit za pár měsíců, až bude u nich vše v pořádku.

Během tří dnů o fenku Lauru mělo zájem víc lidí a nakonec jsem se rozhodla pro jednu moc sympatickou rodinku, takže Laura dnes ráno viděla své lidi už podruhé a odjela s nimi domů. Potom mě také zapípala v mobilu SMS i s fotkou z nového domova a z toho mám vždycky radost.

 Mám radost, když noví majitelé projeví zájem informovat mě o tom, jak se štěně má i po delším čase, když už je ze štěňátka dospělý pes. Třeba jako hodný majitel psa Janka Ambra Professional - Quída, který pošle fotky, sedne do auta a přiveze Quída ukázat a předvést, jak trénují poslušnost a jak Quído kouše na rukáv, ačkoliv to k nám mají pěkný kus cesty a také mě dá vědět, jak s Quídem složil zkoušku, abych mohla gratulovat. A gratuluji ráda :), pane Bořuto, protože jsem moc ráda, že se mu věnujete a chodíte na stopy, cvičíte poslušnost a trénujete obrany tak, abyste mohli úspěšně skládat zkoušky a hlavně: máte svého psa moc rádi. Samozřejmě je takových majitelů víc, ale nejsem na tom s časem tak dobře, abych mohla o všem pravidelně informovat na našem webu borderek, já u počítače moc času netrávím - když pracovně nemusím :) a z minulého týdne je aktuální zpráva o Quídovi.

Když Laura - poslední štěně z vrhu L - psí mámy Ajlinky odjela, nedal se v očích Ajliny nepostřehnout smutek a otázky. Jesli jí její milovanou psí holčičku zase jako nepřinesu zpátky, že by lítaly po zahradě spolu ... a proběhla celý dům, ale Laura už byla dávno na cestě do nového domova. Naštěstí má Ajlina mimo svých psích kamarádů doma také svojí psí mámu Gee a nakonec se nechala láskyplně olízat od svojí staré psí mámy a lehla si k ní na zahradě pod starou švestku a něco si tam říkaly ...

Někteří zahraniční odborníci doporučují, aby štěňata zůstala se svou psí matkou ideálně do čtyř měsíců věku. Některé dobré psí mámy by to asi uvítaly ... ale takové psí štěně potřebuje přece poznat svět, aby se ho nebálo, takže je to sporné.

 

Uklidila jsem štěňecí velké misky, posbírala hračky a také mě přepadla nostalgie, jak mě bude po malých borderkách smutno. Bylo jich všude plno a najednou jsou pryč ! Žádné mazlinky, hlazení bříška, házení hraček a okusování tkaniček. Bylo to krásné, ale uteklo to hrozně rychle.

Nezbývá, než srdečně popřát majitelům našich štěňátek mnoho štěstí, radosti a spokojenosti s jejich novými psími členy jejich rodiny a doufat, že se nám budou ozývat i poté, co z jejich štěňátek vyrostou dospěláci.

Mimochodem, doufám, že Hefra nebo Goldie začnou už brzy hárat a budeme mít nová štěňata kouzelných borderek. Naše vzorné vychovatelky a láskyplné psí  tety - psí seniorky Ejmí, Gee a teď už také Ajli se nemůžou dočkat !

Máte-li zájem o plemeno border kolie a chcete-.li se informovat či vidět naše psy, budu velmi ráda, pokud mě zatelefonujete a domluvíme si návštěvu. Budu se na Vás těšit.

 

Přejeme si, aby majitelé našich štěňat byli spokojení,

ale musíme se postarat o to, aby naše štěňata byla šťastná

 

 

 

 

 


 

AMBRA © 2009 ambra@iol.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie | Pudl královský | Jorkšírský teriér
Historie plemene > Aktuality