česky 
 

AKTUALITY

Vrh M odložen - krytí se nekoná, štěňátka plánujeme až na jaro

[09.08.2010] Důvod je velmi radostný :) !

Vzhledem k plánovanému přírůstku štěňátka fenky border kolie vrh M odsouvám až na jaro - náhoda tomu chtěla, že budeme mít v naší chovatelské stanici novou velmi nadějnou fenku. Proto na podzim v naší chovatelské stanici border kolií neproběhne žádné krytí.  Štěňátka budou až na jaře.

V naší chovatelské stanici netrpělivě očekáváme příchod nového štěňátka – černobílé fenky .  Z důvodu poměrně velké příbuznosti v populaci plemene border kolie jsem se opět rozhodla pro import. Snažím se o přísun nové krve, aby se zachovala genetická variabilita.  Vzhledem k příchodu nového štěňátka k nám domů  jsem se rozhodla na podzim nenakrýt ani Hefru Rubínové srdce (DKK 0/0) ani Goldie Ambra Professional (DKK0/0) naším novým krycím psem, ale vrh M  bude až na jaře.  Práce kolem štěňátek je dost a ráda bych měla na odchov vrhu M dostatek času, aby štěňátka nebyla o moji maximální pozornost a péči v žádném směru ošizena. 

Naši novou psí princeznu jsem sháněla skoro dva roky, protože moje požadavky jsou velmi náročné a chtěla jsem pouze jedince vysokých kvalit, mám v úmyslu se jí na podzim plně věnovat. Do toho sice zasahuje jako každoročně moje pracovní zkoušková podzimní sezona,  ale můj volný čas bude patřit hlavně výchově malé psí slečny a jejímu seznamování s Prahou.

Stále však platí, že případní zájemci, kteří  mají zájem o border kolie z mojí chovatelské stanice a chtějí se sejít osobně, aby poznali naše psy a na ledacos se vyptali, mají možnost mě kontaktovat a domluvit si schůzku. Naše border kolie mají velmi rádi lidi a děti, takže se na Vás budeme společně srdečně těšit.

Prohlédněte si fotky, jak jsem si vybírala štěně - měla jsem možnost seznámit se štěňátky osobně a rozhodnout se. Poznat štěňátka osobně je velmi důležité, pokud chcete najít to správné štěně.

 Jsem také  jedna z mála chovatelek border kolií, která dosud nabízí možnost vybrat si štěně podle povahy - většina chovatelů psů totiž dnes dává přednost tomu, že štěňata po narození vyfotí, dá na web  a vy si vyberete podle fotky, zbarvení, umění fotografa ... přes internet .   V mojí chovatelské stanici tomu tak není, rozhoduje pořadí rezervace štěňátka a osobní výběr při návštěvě v chovatelské stanici. Ačkoliv tento způsob prodeje nabízím jako jedna z mála, nemáme problém s tím, že by naše štěňátka nenašla ty správné a pravé majitele. Zásadně nesouhlasím s tím, že by výběr štěňátka měl být podle toho, jak se tváří na fotce - jak se mě je podaří nafotit. Preferuji osobní kontakt před odběrem štěňátek, výběr a také ráda zůstávám v kontaktu se všemi majiteli našich štěňátek, kteří mají chuť kontakt se mnou udržet.  Tak tomu bude i u jarního vrhu M.

Fotka z cesty do chovatelské stanice ... Někde támhle ! ... Jedééém !
Fotka poloviny vrhu - bráškové jsou stranou, protože teď budu testovat a vybírat ze psích holek ... a jdu k nim a budu si s nimi hrát a hladit je, nechám je, aby se projevily. Ta pravá jistě odhadne, že bychom se k sobě mohly hodit a vyhledá si  mě ...
Při vyběru štěňátka rozhoduje zbarvení a fotky jen u laiků, kterými nejsme. Chtěli jsme vidět štěňátka pěkně naživo a pohrát si s nimi. Vybrána jednoznačně fenka s černou maskou. Heslo starých ovčáků  z Irska a Anglie : ,, Barva nepracuje !´´  Jen blázen vybírá si vybírá štěně border kolie podle barvy a fotky. Důležité jsou ale osobní sympatie na obou stranách !

Nejlíp se fotí černé štěně na černém tričku, kdybyste to nevědeli :)

Vybraná psí slečna (stáří pět týdnů) mě ujišťuje, že by to snad šlo ...


 

AMBRA © 2009 ambra@iol.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie | Pudl královský | Jorkšírský teriér
Historie plemene > Aktuality