česky 
 

FOREST /FLOREY BOHEMIA ALKÉ

Florey Bohemia Alké - FOREST:

V Mistrovství republiky ve výkonu border collií v roce 2002 a 2003 1. a 2. místo. . Mistr klubu ve výkonu.

V Evropském poháru ve výkonu border collií v roce 2004 2. místo celkově a 2. místo v obraně.

 Forest získal na Mistrovství republiky  plný počet bodů      Forest - Mistrovství rep., Evropský pohár na obraně - rovných 100 a sečtením všech disciplin se stal absolutním vítězem
 
 
Border kolie , blue-merle pes s modrýma očima, chovný
DKK 0/1, PRA, CEA, LL, C  neg.
Zkoušky: úspěšně absolvoval zkoušky vloh /pasení . A teď čtěte pozorně – tento pes jako momentálně jediná border collie v ČR nasbíral tyto zkoušky s tímto bodovým ohodnocením:
  • IPO 1 – stopa 97, poslušnost 95, obrana 95
  • SchH1- stopa 90. poslušnost 94, obrana 94
  • IPO 2 – stopa 92, poslušnost 91, obrana 96
  • SchH2 – stopa 80, poslušnost 83, obrana 91
  • ZVV1 – stopa 98, poslušnost 93, obrana 97

V Mistrovství republiky ve výkonu border collií v roce 2002 a 2003 1. a 2. místo. . Mistr klubu ve výkonu.

V Evropském poháru ve výkonu border collií v roce 2004 2. místo celkově a 2. místo v obraně.

Několik dní po Evropském poháru Forest předčasně skončil svou závodní karieru v důsledku nešťastného úrazu oka -  napadl ho pes. Bohužel se veterinářům MVDr. Čápovi (Praha), očnímu specialistovi MVDr. Beránkovi (Pardubice) a oční specialistce MVDr. Trnkové (Brno) ani přes jejich snahu nepodařilo oko zachránit. Forest je na levé oko slepý a proto nešlo pokračovat v jeho úspěšné sportovní karieře .

Tento úžasný pes se navíc může pyšnit tituly krásy (CAC, CACIB). Je Klubovým championem.

Výborná obrana, výborný stopař, hravý a veselý aportér. Pes, který se povedl a který je kynologickým snem. Obvykle se nestává, že by exterierově nádherné zvíře mělo současně tak vynikající výsledky ve výcviku a soutěžích. Všechny lehké zkoušky – ZM, ZOP, BH a podobně, kterými se tak pyšní ti, kteří ve své inzerci prodej štěňat uvádějí:,,náš pes má pět zkoušek,, jsme s úsměvem přeskočili a kdo trochu rozumí kynologii, pochopí, co teď mám na mysli. Nemáme zapotřebí chodit na lehké zkoušky poslušnosti – přeskočili jsme je a šli rovnou dál – na ,,normální,, zkoušky sportovní kynologie. Můj pes má šest zkoušek s body, které jsem vypsala. A výsledky.
Byl využíván prakticky k pasení. Trénuje flyball a baví ho to. Vlastním jménem Forrest (pokud velmi zlobí oslovujeme jej Foreste Gumpe !!!), krycí mazlící jméno Chlapec.
Neustále veselý pes s neustále visícím jazykem z tlamy, který se těší ze všeho a má stále radost. Na oblíbený dotaz páníčků "Těšíš se ?" vždy po psím odpovídá: "Áááárl". Jeho filmová kariera se omezila asi jen na pět natáčení pro TV a byl zastíněn fenami, kterým jako pravý kavalír dal přednost. Forest má ovšem neuvěřitelnou schopnost při každém natáčení vyhledat i v období sucha zapomenutou louži a po svém se na natáčení "upravit"; zřejmě nechce být za hvězdu.
Aktuálně se ale Forest několik měsíců občasně postaví před kameru štábu Chcete mě a zahrál si neposlušného psa, na kterém se předvádí náprava různých psích nectností. Nejzajímavější bylo natáčení psího zlozvyku pronásledování aut, kdy se pořádně několikrát proběhl, aby ho kamera mohla snímat z různých směrů z projíždějícího auta a ještě si zaběhal mnohokrát vysílačky na míček. Při sledování v televizi to ale vypadá věrohodně, filmaři jsou skutečně umělci. Posuďte sami a prohlédněte si internetové vysílání pořadu Chcete mě.
Forest nabízí krytí za výhodných podmínek.
 

Můj pes

Jar. Nohavica


Můj pes je gróf mezi psy
co chlup to skvost co zub to hrouda zlata
ocasem dělá elipsy
když štěká na štěňata

Můj pes je psem z Anglie
po otci lord po mámě lady
hodný na hodné lidi je
a zlý je na obejdy

Můj pes má duši
čtyři nohy ocas a uši
chlupaté tělo
krásné chytré ale tvrdohlavé čelo
jí jenom maso a kosti
kouše debilní hosti
jinak se chová vhodně
já ho miluji hodně

Můj pes je psí prototyp
on modelem být moh psímu sousoší
od pondělí do soboty
prolenoší

Můj pes je rek hrdina
běda lumpovi jenž by na práh šláp
slupnut by byl jako malina
ten chlap

Můj pes má sílu
jak se má k jídlu tak i k dílu
pelech má u kredence
vysoké je inteligence
jí jenom maso a kosti
kouše debilní hosti
jinak se chová vhodně
já ho miluji hodně

My dog is a dog number one yeah

___________________________________________________________________________________________

V neděli 23.2.2014 s východem slunce odešel tiše, pokojně a ve spánku náš milovaný Forest – Florey Bohemia Alké, Chlapec – jak jsem mu z legrace říkala. Opustil nás ve věku 15 let a 9 měsíců. Pes, který se již za svého života stal legendou - Mistr a vicemistr republiky ve výkonu, Evropský vicemistr ve výkonu, Klubový šampion, vítěz mnoha výstav, závodů, Vítěz …  Forest byl první border kolie, která skládala postupně těžké zkoušky IPO, ScH, ZVV … stopy, poslušnost, obrana a zpočátku se mu hodně lidí smálo. Takový malý pes přece nemůže konkurovat na rukávu německým ovčákům, říkali.  Když ho viděli cvičit a kousat na rukáv, smát se přestali …

Ráda bych na tomto místě poděkovala všem, se kterými jsme se setkali a díky nimž jsme měli možnost společně vyměřený čas si užít. Vy, kteří jste Foresta znali osobně to víte sami – děkuji všem za tréninky, užívání placu, figurování, šlapání stop, názory, rady, fandění, podporu, děkuji rozhodčím na výstavách a závodech, přátelům,  kamarádům a také naší veterinářce  - díky kontrolním pravidelným rozborům krve si Forest mohl užívat života v posledních letech bez zdravotních problémů .

Dříve nebo později se myšlenky každého chovatele stanou hřbitovem plným malých chlupatých psích duchů a Forest není první pes, se kterým jsme se loučili. Naši první a poslední noc jsem strávila s Forestem v objetí, usnuli jsme vedle sebe na zemi.  Nikdy nezapomenu na to, co jsme si říkali onu první noc, když byl ještě mrňavé štěně ani na tu noc poslední, kdy jsme se loučili, protože přišel čas.

Náš milovaný Chlapec vypadal nádherně, usnul. Teď sní svůj věčný sen na úpatí hory Říp, kde je někde pochován i praotec Čech.  Když se údolím pod slunečnou oblohou bez mráčku rozezněla píseň na rozloučenou, uložili jsme našeho milovaného Chlapce s největší něhou a láskou, jaké jsme byli schopni. Spí v první řadě po boku úspěšných psích kamarádů závodníků, které vlastně znal z tréninků – jak jsem zjistila až na místě při rozloučení. Totiž, i naši kamarádi na tomto místě, mají své psí závodníky a psí lásky, jak jsme s údivem až na místě zjistili.

Tvrdou realitou zůstává Forestův prázdný pelíšek, konec třináctiměsíčního skoro denního venčení nad ranním rozbřeskem, protože to situace vyžadovala a pocit prázdnoty, i když máte další psy.  Nikdy nepřestanu obdivovat jeho vytrvalost a houževnatost i touhu žít a jít, i když už oči, uši, nohy tolik neslouží – s železnou vytrvalostí trval na pravidelných procházkách po svém rajonu a území. Skromná filmová hvězda, kterou filmaři - zejména kameramani milovali.

Nikdy nám nepřestane chybět  ten věčně rozesmátý psí obličej s hubou od ucha k uchu, připravený udělat všechno pro to, abychom byli šťastní.

aktuality
V případě zájmu o štěně nás můžete kontaktovat.
[24.06.2022]
Máme štěňátka - vrh M
[11.10.2021] rodiče: Ahoi Ambra Professional + Lucky for You Sweet Like Chilli (import Maďarsko)
Aktuálně jsou v chovatelské stanici štěňátka právě na prodej !
[29.09.2021] Více info telefonicky 602 368 265
Máme štěňátka
[13.09.2019] Nabízíme štěňátka narozená 11.7. 2019 - k odběru. Předpoklad velmi příjemné povahy, více informací telefonicky 602 368 265 nebo 602 888 511. Budeme se těšit na nové majitele !
Přehled odchovů
[24.11.2018] Doplnila jsem přehled odchovů
 
  

AMBRA © 2009 ambra@psiskola.cz | Věra Brunclíková | +420 602 368 265
Mezinárodně uznaná chovatelská stanice reg. číslo 1403/97 založena 18.7. 1997 - odchovány vrhy A - H
Psí škola | Border kolie
Chovatelská stanice > Naše Border kolie > Vzpomínáme > Forest /FLOREY BOHEMIA ALKÉ